«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Turizm Kemer’in Yaşam Kaynağıdır

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu Turizm Kemer’in Yaşam Kaynağıdır

kemer-belediye-baskani-necati-topaloglu-turizm-kemerin-yasam-kaynagidir.jpg

1980'den itibaren Dünya Turizm Örgütü tarafından belirlenen 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, dünya barışı için turizmin en büyük elçi olduğunu ve turizmin barışın dili olduğunu söyledi.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun açıklaması şöyle:

 

“Bölgemizin geçim kaynaklarının başında gelen, binlerce kişinin geçimini sağladığı turizm sektörü ekonomik açıdan da Kemer’in yaşam kaynağıdır.

 

Türkiye’nin ilk planlı turizm bölgesi olan Kemer, son yılların en güzel sezonlarından birisini yaşıyor. Antalya’ya gelen turistin yaklaşık üçte birini ağırlayan Kemer, coğrafi yapısı itibarıyla gelen konukları büyülüyor. Dağ ve deniz konseptinin bir arada olduğu ilçemiz, bu yıl özellikle, Avrupa pazarının gözdesi oldu. Yükselişe geçen bu pazarda, Almanya başta olmak üzere, başta Polonya, İngiltere pazarı öne çıktı. Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen Rus misafirlerimiz de tatillerini burada geçirdi. Bu durumun gerçekleşmesi adına Kemer olarak tüm turizm paydaşlarımız ile birlikte hareket ettik.

 

Yaz sezonun dışında bölgemiz, kış ilkbahar ve sonbahar dönemini birçok etkinlik ve spor turizmi hareketliliği ile geçirdi. Bu hareketliğin içerisinde Tour Of Antalya, Sky To Sea, MTB Dağ Bisikleti Yarışı, Akra Gran Fondo Yol Bisikleti Yarışı, Corendon Tahtalı Run To Sky Dağ Koşusu, Aqumaster Yüzme Yarışları, Kemer Su altı günleri, Likya Yolu Ultra Maratonu, Phaselis Festivali, Likya Cup Yat Ve Yelken Yarışları , Sea To Sky etkinliklerini söyleyebilirim. Yılın çeşitli dönemlerinde gerçekleşen bu etkinlikler ile binlerce sporcu Kemer’de buluştu ve bölge de ciddi bir hareketlilik kazanıyor.

 

Bu sezon 2019 yılından sonraki en iyi sezonlardan birisi oldu. 2023 yılının da daha iyi bir yıl olması için bölgemizin tanıtımına daha da önem veriyoruz. Başta yurt içi ve yurt dışı fuarlar olmak üzere, workshop ve acente buluşmaları ve diğer reklam çalışmaları ile Kemer’i ön plana çıkaracağız.

 

Dünya barışı için turizm en büyük elçidir. Turizm barışın dilidir. Barışın hep konuşulduğu bir dönem yaşanması dileğiyle, tüm Turizm Sektör temsilcilerinin Dünya Turizm Gününü Kutluyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber TV Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *