«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Rektör Prof. Dr. Budak, çiçeği burnunda Egelilerle bir araya geldi

Rektör Prof. Dr. Budak, çiçeği burnunda Egelilerle bir araya geldi

rektor-prof-dr-budak-cicegi-burnunda-egelilerle-bir-araya-geldi.jpg

EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak oryantasyon programı kapsamında fakülteleri ziyaret ediyor

 

Yeni akademik yılın başlamasıyla kampüse ayak basan Ege Üniversitesi öğrencilerinin üniversite yaşamına daha kolay uyum sağlamaları adına düzenlenen oryantasyon programları başladı. Programlar kapsamında çiçeği burnunda Egeli gençlerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, ilk ziyaretlerini İletişim, Fen, Edebiyat, Diş Hekimliği ve Tıp Fakültelerine gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Budak, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinde yapılan oryantasyon programları kapsamında genç hekimlere mesleklerinin simgesi olan beyaz önlüklerini giydirdi. Dereceye giren öğrencilere ise başarı plaketlerini takdim etti. 

 

İletişim Fakültesinde öğrencilerle bir araya gelen Prof. Dr. Necdet Budak, “Hepinize ailemize hoş geldiniz diyorum. Siz öğrencilerimiz, bizler için en önemli unsursunuz. Bunu pandemi sürecinde çok iyi anladık. Çünkü öğrenci olmayınca, kampüs de anlamlı olmuyor. Pandemi sonrası tamamen yüz yüze eğitim modeline geçtiğimiz yeni bir akademik yıla başlıyoruz. Bu yıl üniversitemize yüzde 60’ı ilk 5 tercihten gelen öğrenciler olmak üzere, toplam 10 bin yeni öğrenci geldi. Tarihi bir rekor kırdık ve oldukça kaliteli öğrenci alımı yaptık. Sizler de araştırma üniversitesi etiketine sahip tam akredite bir üniversitede okuma şansını yakaladınız” diye konuştu.

 

“Alt yapısı en güçlü İletişim Fakültesindesiniz”

Genç iletişimcilere seslenen Prof. Dr. Budak, “Alt yapısı en güçlü İletişim Fakültesine geldiğiniz. Medya Uygulama ve Araştırma Merkezimize bağlı olan haber ajansımızda, radyomuzda ve televizyonumuzda uygulama yapma şansı bulacaksınız. Güçlü bir akademik kadroyla bir araya geleceksiniz. Yaşayacağınız olası problemlerde danışmanlarınız, Turkuaz Masa Sistemimiz, Öğrenci Dekanlığımız ve Konseyimiz daima sizlere destek olacak. 81 ilden öğrencimiz var. Başta Rektörünüz olarak şahsım, dekanlarımız ve hocalarımız sizinle her zaman iletişim halinde olacaklar.  Her alanda faaliyet gösteren ve sayısı 80’i geçen öğrenci topluluklarımıza da katılmanızı tavsiye ediyorum. Türkiye’nin en güzel şehrinde ve üniversitesindesiniz. Öğrencilik döneminizde ve mezun olduktan sonra Ege Üniversitesini en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum” diye konuştu.

 

 “Öğrenci odaklılık bizim için çok önemli”

Öğrencileri fakülte hakkında bilgilendiren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Whatsapp uygulaması içerisinde kurduğumuz gruptan fakülte yönetimine her an ulaşabilirsiniz. Öğrenci odaklılık bizim için çok önemli. Sizin burada kendinizi huzurlu, mutlu ve güvende hissetmenizi istiyoruz. Sizler, çok güçlü bir İletişim Fakültesine geldiniz. Akademik yapımız oldukça kaliteli. Reklamcılık Bölümümüz, devlet üniversiteleri arasında en yüksek puanla öğrenci alan bölüm oldu. Toplam 2 bin 200’ün üstünde lisans ve 500’ün üstünde lisansüstü öğrencisi olan dev bir fakülteyiz. Tam akredite bir Araştırma Üniversitesi olarak, eğitim kalitemiz sürekli yükseliyor” dedi.

 

Egeli iletişimcilere oldukça verimli uygulama alanları sunduklarını ifade eden Dekan Prof. Dr. BGültekin, “Medya Uygulama ve Araştırma Merkezimiz bünyesinde yer alan Ege Ajans, Radyo Ege Kampüs ve Ege Üniversitesi TV öğrencilerimiz için büyük önem arz ediyor. Çünkü onlara pratik yapma imkanı sunuyoruz. Sektörde çok üst noktalarda temsilcilerimiz olan mezunlarımız bulunuyor. Fakültemizde bir Halkla İlişkiler ve Reklam Ajansı da kuracağımızın müjdesini vermek istiyorum. Sizlere kaliteli eğitimin yanı sıra; sosyal ve kültürel etkinlikler de sunacağız. Hepinizin başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, öğrencilerin sorularını cevaplayarak, istek ve önerilerini dinledi. Ardından EÜ Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan “Ege Üniversitesi Tanıtım Filmi” izletildi. Etkinlikte; EÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü ve Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) temsilcileri, Ege Üniversitesinde eğitim, bilim, kültür, spor ve sanat gibi alanlarda öğrencilere sunulan geniş imkânları yaptıkları sunumlarla anlattılar.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber TV Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *