«
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji
 3. Genç güvenlik inovasyonlarının önü açılıyor: Kaspersky’den Secur’IT Cup ’22 için açık çağrı

Genç güvenlik inovasyonlarının önü açılıyor: Kaspersky’den Secur’IT Cup ’22 için açık çağrı

genc-guvenlik-inovasyonlarinin-onu-aciliyor-kasperskyden-securit-cup-22-icin-acik-cagri.jpg

Kaspersky, motivasyonu yüksek yetenekli öğrencileri ve güvenliği artırarak teknoloji dünyasını değiştirmeye çalışan genç araştırmacıları uluslararası Secur'IT Cup '22 yarışmasına çağırdığını duyurdu.

 

Dijital teknolojinin hayatımızdaki artan penetrasyonuyla birlikte, bunların gizliliğimizi ve verilerimizi riske atmadan ihtiyaçlarımıza nasıl hizmet edecekleri sorusu gündemde olmaya devam ediyor. Teknolojinin hızla gelişmesi, siber güvenlik endüstrisinin de güvenlik sorunlarıyla başa çıkmak için etkin çözümler sunarak bu duruma ayak uydurmasını gerektiriyor.

 

Kaspersky, bu amaçla beşinci uluslararası Secur'IT Cup '22 yarışmasını başlattığını duyurdu. Yarışma genç yetenekleri desteklemeyi, siber güvenlik dünyasına yenilik getirmelerini sağlamayı ve kendi ortamlarındaki sorunları çözmeye yardımcı olabilecek parlak fikirleri gerçek çözümlere dönüştürmeyi hedefliyor.

 

Bu yıl yarışma, yeni çözümlere odaklanan üç temel alan sunuyor:

 

 • Mobil güvenlik – dünyanın dört bir yanındaki insanların gizliliklerini ve kişisel verilerini mobil saldırılardan ve siber suçlardan korumalarına yardımcı olmak için bir mobil ve akıllı saat güvenlik projesi geliştirin.
 • Yönlendirici güvenliği – büyük endüstriyel tesisler için veya evdeki tüm cihaz ağlarını yöneten IoT'nin "beynini" korumak için yeni güvenlik çözümleri ortaya koyun.
 • Satrançta hileyi önleme – oyuncuları adil olmayan oyunculardan koruyacak ve hile girişimlerini algılayacak popüler bir satranç oyunu hazırlayın.
   

Kaspersky, oyunun dijital dünyada daha da popüler hale gelmesi ve çevrimiçi turnuvaların yaygınlaşması amacıyla satrancın gelişimini sürekli olarak destekliyor.

 

Ayrıca, bu yıl şirket özel bir kategori sunuyor: Aile Bakımı. Farklı güvenlik konularını kapsayan özel bölümleri olan bu kategori şöyle detaylandırılıyor:

 

 • “Yaşlı Bakımı” bölümü: internet güvenliği, sağlık takibi ve yaşlılarla ilgili diğer konularla ilgili olabilecek güvenlik projeleri.
 • “Evcil Hayvan Bakımı” bölümü: hem evcil hem sokak hayvanlarıyla ilgili güvenlik, sağlık, bakım ve diğer yönleri kapsayan güvenlik projeleri.
 • “Aile için Finansman” bölümü: finansal planlama, maliyet takibi, tüm aile veya bazı aile üyeleri için finansmanın kontrolüne dair diğer hususları kapsayan güvenlik projeleri.
   

Kaspersky Academy Akademik İşler Grup Müdürü Evgeniya Russkikh, şunları söylüyor: “Bu yıl olgunluk çağına ulaştığını kesin olarak söyleyebileceğimiz Secur'IT kupasının 5. yıldönümü. Ekibimiz şimdiden 6 binden fazla katılımcıyı bir araya getiren projeyle gurur duyuyor. Geçen yıl başlattığımız ve 2022'de de devam ettirdiğimiz önemli bir yenilik, sosyal sorumluluk kategorilerini kapsamımıza eklemek oldu. Yalnızca siber güvenlikteki teknolojik sorunlara çözüm aramanın değil, aynı zamanda siber güvenlik çözümlerinin savunmasız insan gruplarının yaşamlarını nasıl etkileyebileceği konusunda farkındalık oluşturmaya katkıda bulunmanın gerçekten önemli olduğunu düşünüyoruz. Gelecekte de bu momentumu sürdürmeyi umuyoruz. Tüm katılımcılarımıza yaratıcılık, yenilikçi düşünme ve yarışmamıza katılırkenki deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını diliyorum.”

 

Yarışma için çevrimiçi kayıt süreci 7 Kasım 2022'de sona erecek. Bundan sonra katılımcıların ayrıntılı proje açıklaması, araştırma özeti ve proje prototipi göndermeleri için 20 Kasım 2022'ye kadar iki hafta süreleri olacak. Sektör uzmanlarından ve Kaspersky ekibinden oluşan uzman jüri, tüm projeleri değerlendirecek ve final için bir kısa liste seçecek. Katılımcılar yarışmaya bireysel veya takımlar halinde katılabilecekler. Ayrıca Kaspersky Academy, öğrencilerin küresel rekabete kolayca katılmalarına yardımcı olmak için Asya Pasifik, Rusya ve BDT ile META bölgesinde bir dizi yerel etkinlik düzenleyecek. Bu etkinliklerin tarihleri daha sonra açıklanacak.

 

Final etkinliği 14 Aralık 2022'de çevrimiçi olarak gerçekleşecek ve kazanana 10 bin dolar ödül verilecek. İkinciye, seçtikleri profesyonel sertifikanın kapsamına sahip olacak (CISSP, CISA, CISM gibi). Üçüncülere küresel MOOC platformlarından birinde seçtikleri profesyonel bir kursa katılma fırsatı verilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber TV Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *