«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Burhaniye Emekli Sen, Dayanışma Gecesinde Buluştu

Burhaniye Emekli Sen, Dayanışma Gecesinde Buluştu

burhaniye-emekli-sen-dayanisma-gecesinde-bulustu.jpg

DİSK Emekli-Sen Burhaniye şubesi birlik ve dayanışma gecesi düzenledi. Düzenlenen geceye Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’de katıldı.

 

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Burhaniye şubesi tarafından düzenlenen birlik ve dayanışma yemeği Burhaniye’deki Demokrasi Bileşenlerini bir araya getirdi. Şube Başkanı Çiğdem Karasakal Avcu’nun ev sahipliğinde düzenlenen geceye ayrıca sendikanın üyesi olan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile eşi Nuriye Deveciler, Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, DİSK Emekli-Sen Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Hakan İlter, Belediye meclis üyeleri, demokrasi bileşenleri, sivil toplum örgütleriyle birlikte sendika üyeleri katıldı.

 

Düzenlenen gece de bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, emeklilerin ekonomik, sosyal, kültürel ve hukuksal sorunlarına değinerek, emeklilerin çalışırken ödemiş oldukları vergilerle ülke ekonomisine önemli katkı sunduklarını fakat emekli olduktan sonra yok sayılarak yoksulluğa terk edildiklerini vurguladı.

 

Başkan Deveciler konuşmasının devamında “Son dönemde yeni hesaplama yöntemleriyle emeklilerin aylıkları düşürüldü. Ülkemizde milyonlarca emekli asgari ücretin altında maaş alıyor. Emekliler insan onuruna yaraşır biçimde yaşayabileceği maaşı alması için her türlü politikanın yürütülmesi gerekiyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da yanınızdayız. Bu anlamda siz emekli-sen ailesini ve dostlarımıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi. Düzenlenen gece konuşmaların ardından müzik dinletisi eşliğinde sürdü

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber TV Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *