«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Bristol Myers Squibb’den globalde ve Türkiye’de iki önemli atama

Bristol Myers Squibb’den globalde ve Türkiye’de iki önemli atama

bristol-myers-squibbden-globalde-ve-turkiyede-iki-onemli-atama.jpg

Dünya genelinde yenilikçi tedaviler geliştirerek pazara sunan lider biyofarma şirketi Bristol Myers Squibb (BMS) Türkiye’nin Hematoloji İş Birimi Direktörü görevine Emel Erkan atanarak, BMS Türkiye’nin yönetim ekibine katıldı.

 

BMS Türkiye’de Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Kıdemli Müdürü olarak görevini sürdüren Eren Ayan ise BMS İngiltere ofisinde, Intercon Bölgesi Uluslararası Fiyatlandırma Direktörü olarak görevine başladı.

 

Emel Erkan, Hematoloji İş Birimi Direktörü görevine atandı

1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olan Emel Erkan, yüksek lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde İşletme alanında tamamladı. İlaç sektöründe 20 yılı aşkın süredir deneyime sahip olan Erkan, global ilaç firmalarının ağırlıklı olarak onkoloji ve hematoloji birimlerinde; Satış Temsilcisi, Kıdemli Ürün Müdürü, Bölge Satış Müdürü, Kıdemli Pazarlama Müdürü, Kıdemli İş Geliştirme Müdürü ve İş Geliştirme Direktörü pozisyonlarında görev aldı. Son olarak, 1 Eylül itibariyle BMS Türkiye ekibine Hematoloji İş Birimi Direktörü olarak katılan Emel Erkan, BMS Türkiye’nin yönetim ekibine de dahil oldu.

 

Eren Ayan, Intercon Bölgesi Uluslararası Fiyatlandırma Direktörü olarak görevine başladı

2007 yılında Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Enformatiği bölümünden mezun olan Eren Ayan, ardından Almanya’da European School of Business Reutlingen’de Pazarlama ve İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Almanya’da otomotiv sektörünün önde gelen firmalarında çalışan Ayan, 2011 yılında Türkiye’ye dönerek profesyonel kariyerine; telekom, denetim-danışmanlık ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerde çeşitli pozisyonlarda devam etti. 2018 yılında ise BMS Türkiye Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Departmanı’nda, Pazara Erişim ve Fiyatlandırma Kıdemli Müdürü görevine başlayarak ilaç sektörüne adım attı. Ayan, 2021-2022 yılları arasında Pazara Erişim departmanındaki sorumluluğuna ek olarak Pazarlama bölümünde Ürün Müdürü olarak da görev yaptı. 5 Ağustos tarihinde, BMS İngiltere ofisinde, Intercon Bölgesi Uluslararası Fiyatlandırma Direktörü olarak görevine başlayan Ayan, yeni görevinde farklı pazarlarda fiyatlandırma stratejilerinin geliştirilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Haber TV Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *